Co to jest
Rutinoscorbin?

Rutinoscorbin to lek łączący w sobie 2 doskonale uzupełniające się składniki: działające w synergii rutynę i witaminę C.

Rutyna

Rutyna wzmacnia naczynia krwionośne i zmniejsza ich przepuszczalność. Chroni również witaminę C przed utlenieniem, dzięki czemu zachowuje ona dłużej swoje właściwości.

Witamina C

Witamina C, czyli kwas askorbowy, działa przeciwutleniająco. Jest niezbędna w wielu procesach metabolicznych, uczestniczy między innymi w tworzeniu kolagenu i hemoglobiny oraz ułatwia przyswajanie żelaza.

Kiedy należy stosować
Rutinoscorbin?

Lek należy stosować w stanach niedoboru i zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C (przeziębienia, zakażenia wirusowe, w tym grypa). Dodatkowo pomocniczo przy nadmiernej przepuszczalności naczyń krwionośnych.

Przed chorobą

Profilaktyka jest ważna, by zmniejszyć ryzyko zachorowania, dlatego organizm potrzebuje niezbednych składników, aby był w stanie bronić się przed infekcjami.

W trakcie choroby

Właściwa kuracja już przy pierwszych objawach może pomóc organizmowi w złagodzeniu objawów oraz skrócić czas trwania choroby.

Po chorobie*

Organizm po chorobie jest osłabiony, dlatego jest podatny na kolejne ataki wirusów.
*w zakażeniach wirusowych, takich jak przeziębienie i grypa

Jak stosować
Rutinoscorbin?

Rutinoscorbin stosuje się doustnie. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dawkowanie w stosowaniu profilaktycznym:
od 1 do 2 tabletek na dobę.

Dawkowanie w stanach niedoboru witaminy C:
od 1 do 2 tabletek od 2 do 4 razy na dobę

Pobierz ulotkę