Objawy grypy są często brane za przeziębienie

FAKT!

Grypa sezonowa – podobnie jak przeziębienie – jest najczęstszą przyczyną zachorowań u ludzi od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Dowiedz się, jak ją rozpoznać.

Pierwsze oznaki

Złe samopoczucie, któremu towarzyszy pojawienie się nagłej, wysokiej gorączki, a także dreszcze, ból mięśni czy ból głowy, mogą świadczyć o rozwoju grypy. Jeśli dopada cię infekcja, koniecznie połóż się do łóżka i nie forsuj organizmu.

Ze strony układu oddechowego podczas grypy pojawiają się często również takie objawy, jak: ból gardła, suchy kaszel, uczucie zatkania nosa czy katar. Gdy sięgniesz po leki zwalczające pierwsze objawy infekcji, nie zapominaj o witaminie C, która w trakcie infekcji stymuluje organizm do walki z chorobą.

Grypa czy przeziębienie?

Kaszel, katar czy ból głowy mogą być objawami zarówno przeziębienia, jak i grypy. Podczas przeziębienia objawy zwykle pojawiają się jednak stopniowo. Z kolei grypa atakuje często nagłą, wysoką gorączką. Podobne objawy do grypy wywołują też bakterie prowadzące do innych chorób, np. anginy. Dlatego za każdym razem objawy grypy trzeba skonsultować z lekarzem.

Witamina C w czasie grypy

Gdy pojawią się pierwsze objawy grypy, pamiętaj, że w czasie infekcji stężenie kwasu askorbinowego w organizmie maleje. Rośnie więc zapotrzebowanie na większą, a zarazem efektywną dawkę witaminy C. Na rynku zakupić można leki dostępne bez recepty, takie jak Rutinoscorbin Witamina C Forte. Lek ten zawiera aż 500 mg kwasu askorbinowego, który uwalnia się przez cały dzień, wspierając organizm w walce z infekcją.
CHPL/CHRSN/0009/18

Opuszczasz stronę internetową

Icon signpost

Właśnie opuszczasz stronę internetową Rutinoscorbin.pl i przenosisz się na zewnętrzną stronę internetową, która nie jest zarządzana przez GSK. GSK nie bierze odpowiedzialności za tę stronę. Jeśli nie chcesz opuścić strony Rutinoscorbin.pl, kliknij “Anuluj”.

Kontynuuj