Wchłanialność witaminy C jest ważna

FAKT!

Skuteczność stosowania witaminy C w dużym stopniu zależy od jednej z jej właściwości, a mianowicie procesu jej wchłaniania i wykorzystywania przez organizm.

Jaka dawka jest najlepiej wchłaniana?

Wchłanianie witaminy C jest ograniczone, a badania wykazały, że witamina C wchłania się efektywnie w określonych dawkach1. Najlepsze wykorzystywanie witaminy C przez organizm zaobserwowano po doustnym podaniu 200 mg, jej efektywne wykorzystanie utrzymywało jeszcze przy podaniu 500 mg, przy czym badania wykazały, że efektywność zaczyna stopniowo maleć w przypadku zwiększania dawki.

Kiedy zmniejsza się wchłanianie

Warto wiedzieć, że organizm broni się przed dużymi dawkami kwasu askorbinowego. Nadmiar witaminy C, niewchłaniany przez organizm, jest eliminowany przez nerki. Zbadano, że po podaniu coraz większych dawek witaminy C, gdy spada jej wchłanialność, zwiększa się jej wydalanie z moczem. Rutinoscorbin to lek zawierający witaminę C i rutynę, który cechuje się dobrą wchłanialnością witaminy C, przez co jest idealną odpowiedzią na codzienne zapotrzebowanie na nią przez nasz organizm.
1 Janda K. i in. Witamina C – budowa, właściwości, funkcje i występowanie. Pom J Life Sci 2015; 4(61): 419-425.
CHPL/CHRSN/0009/18

Opuszczasz stronę internetową

Icon signpost

Właśnie opuszczasz stronę internetową Rutinoscorbin.pl i przenosisz się na zewnętrzną stronę internetową, która nie jest zarządzana przez GSK. GSK nie bierze odpowiedzialności za tę stronę. Jeśli nie chcesz opuścić strony Rutinoscorbin.pl, kliknij “Anuluj”.

Kontynuuj