Witamina C skraca czas trwania choroby

FAKT!

Stosowanie witaminy C w celu skrócenia infekcji czy też jej zapobiegania ma długą tradycję. Wykazanie związku witaminy C z przeziębieniem było przedmiotem wielu badań i obserwacji przeprowadzonych w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat1. Badania te pozwoliły ustalić, że:
  • przyjmowanie witaminy C pozwala skrócić czas trwania infekcji zarówno u dorosłych, jak i dzieci o odpowiednio 8% i 14%2,
  • zażywając długotrwale witaminę C, możemy mieć wpływ na zredukowanie liczby dni, w czasie których jesteśmy przeziębieni. Regularna profilaktyka wpływa zatem również na skrócenie nieobecności w szkole czy w pracy1.

Korzyści z przyjmowania witaminy C

Witaminy C nie należy traktować jako leku, który leczy grypę czy przeziębienie. Dzięki przeprowadzonym badaniom wiadomo jednak, że potencjalne korzyści wynikające z jej stosowania warte są tego, by nie zapominać o jej regularnym przyjmowaniu. Gdy już dopada nas przeziębienie, łamanie w kościach lub grypa, warto zareagować na nie odpowiednią dawką witaminy C, np. sięgając po Rutinoscorbin Witaminę C Forte, który zawiera aż 500 mg kwasu l-askorbinowego.
1 Maćkowiak K., Torliński L. Współczesne poglądy na rolę witaminy C w fizjologii i patologii człowieka. „Nowiny Lekarskie” 2007; 4(76): 349-356

2 Hemilah H., Douglas R.M. Vitamin C and acute respiratory infections. Int. J TuberLung Dis 1999; 3(9): 756-761.
CHPL/CHRSN/0009/18

Opuszczasz stronę internetową

Icon signpost

Właśnie opuszczasz stronę internetową Rutinoscorbin.pl i przenosisz się na zewnętrzną stronę internetową, która nie jest zarządzana przez GSK. GSK nie bierze odpowiedzialności za tę stronę. Jeśli nie chcesz opuścić strony Rutinoscorbin.pl, kliknij “Anuluj”.

Kontynuuj